Бөлүмдөр
Шейшемби, 22-октябрь
Талас облусу, Талас 18.09.2019 16:23

Улуттук көчмөндөр оюндары: Көк бөрү боюнча командалардын курамы (ысымдар)

Turmush -  Таласта өтүп жаткан Улуттук көчмөндөр оюндарына 7 облустун, 2 шаардын көк бөрүчүлөрү катышып жатат. Бул тууралуу Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт мамлекеттик агенттиги билдирди.

Маалыматка караганда, жалпы 9 команда тайпага бөлүнүп таймашып жатат.

Командалардын тизмеси:

Баткен облусу:

Миңбаев Эламан

Муралим уулу Баяман

Батырбек ууулу Санжарбек

Орунбек уулу Рамазан

Майлыбашев Улукбек

Алтынбек уулу Бекболсун

Мамасали уулу Адилет

Абдисамат уулу Айтбай

Бакытбек уулу Кумарбек

Сейитказы уулу Айтмарек

Султан уулу Бакай

Эсенаман уулу Иляс

Жалал-Абад облусу:

Оморкулов Эркин

Назаркулов Жолдош

Туконов Кудайберген

Абдрасулов Бекболсун

Шүкүров Түгөлбек

Кайратбек Толонов

Камчыбек уулу Акылбек

Жуматаев Кыялбек

Балыбаев Медетбек

Шакирбек уулу Бообек

Эшмуратов Шерхон

Курманбек уулу Жакыпбек

Нарын облусу:

Жайлообек уулу Чыныбек

Мудунов Рустам

Аксайбек уулу Адилет

Беримкул уулу Бекказы

Жолдошбек уулу Жанарбек

Өмүрбеков Исхак

Койчуманов Тариел

Санжаров Нурболот

Шаршенбеков Адилбек

Жолдошбек уулу Айтбек

Султанбеков Конушбек

Муташев Мирбек

Ош облусу:

Ниязов Байыш

Темирбаев Айбек

Абдыкаим уулу Медербек

Майлыбашев Таши

Султанбеков Бауш

Айтбаев Кыялбек

Каримов Жаныбек

Ниязов Кыяз

Жолчу уулу Жоодар

Ниязов Манас

Ниязов Баяман

Шамырза уулу Нурсултан

Чүй облусу:

Алыбаев Тыныч

Султан уулу Кубаныч

Юсупов Нурбек

Бөкөнбаев Рамзат

Бейшекеев Фархат

Аскаров Аскат

Анарбек уулу Сейитбек

Насакеев Улан

Русланов Султан

Тыналиев Рустам

Нурболот уулу Эламан

Исаков Ильяз

Талас облусу:

Орозбаев Жолдошбек

Сагынбек уулу Дастан

Мадалбе уулу Нияз

Койгелдиев Марлис

Төлөбеков Эрлан

Жаныбай уулу Райымберди

Рыспеков Майрамбек

Жабагиев Бахтияр

Мырзабек уулу Аудасбек

Илис уулу Кушчубай

Мелисбек уулу Нуржан

Табышев Астаркул

Бишкек шаары:

Караев Айбек

Кыдыков Калыс

Мирлан уулу Эрбол

Идрисов Кантай

Кылыч уулу Акжол

Бакбаев Айбек

Бегалиев Жоомарт

Эралидин уулу Манас

Исабеков Сагын

Усенбаев Ислам

Апык уулу Медет

Базарбаев Алмаз

Ысык-Көл облусу:

Иманбеков Акбар

Айып уулу Тилек

Кошумбаев Тилек

Жакыбалиев Атай

Эрмек уулу Бек

Нурбеков Чыңгыз

Асанов Бекзат

Кунушбаев Жаныш

Кадырбек уулу Бейшеке

Чыныбек уулу Руслан

Чолпонбек уулу Эдил

Айып уулу Тилек

Ош шаары:

Алибаев Бакыт

Баркашов Намаз

Батырбеков Бактыяр

Омонов Манас

Камалидин уулу Иляс

Исмаил уулу Элчибек

Абдыкерим уулу Садык

Жаныбаев Кубанычбек

Жороев Уланбек

Нурдинали уулу Дайырбек

Икрам уулу Токтосун

Абдымомун уулу Урматбек.

Бул макала Turmush басылмасынын интеллектуалдык жана автордук менчиги болуп саналат. Материалды сайттан көчүрүп алуу редакциянын жазма уруксаты менен гана мүмкүн.
Пикирлер
Для добавления комментария необходимо быть нашим подписчиком
×